WARTO ZOBACZYĆ

Farma Iluzji - 4,6 km

Farma Iluzji to ponad 6 hektarów wypełnionych atrakcjami dla całej rodziny. U nas nie tylko dzieci aktywnie spędzą czas - także rodzice będą się wspaniale bawić. Prawdziwa “Rodzinna Przygoda”. Znajdziecie u nas zarówno eksponaty ze świata iluzji, duże budowle, które zmieniają prawa grawitacji, jak i miejsca do zabawy i wypoczynku - plaża, labirynty, place zabaw, miejsca do grillowania i wiele, wiele innych + wodna STREFA OCHŁODY. Nie zapomnijcie o strojach kąpielowych i ręcznikach

Twierdza Dęblin - 23,8 km

Twierdza Dęblin (Iwanogród) – zespół obiektów fortecznych wzniesionych przez Rosję w XIX wieku u zbiegu Wieprza i Wisły. Gratka dla miłośników militariów i fortyfikacji.

Wyspa Wisła - 17,9 km

Wyspa Wisła to kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny położony na wyjątkowej urody nadwiślańskich terenach w Stężycy. To doskonała propozycja dla rodzin i osób, które chcą uciec od wielkomiejskiego zgiełku i aktywnie odpocząć w otoczeniu przyrody. W amfiteatrze organizowane są koncerty i imprezy artystyczne. Oryginalna restauracja serwuje nowoczesną kuchnie polską a letni taras z grillem pozwala przyjemnie wzmocnić się po licznych atrakcjach.

Maciejowice - 17,7 km

Maciejowice słyną z faktu, że w ich okolicy, dnia 10 października 1794 roku miała miejsce bitwa pod Maciejowicami - ostatnia bitwa Tadeusza Kościuszki podczas insurekcji kościuszkowskiej. To tutaj, pod pałacem na Podzamczu opatrywano jego rany. Co ciekawe, Kościuszko z chłopami na regularne wojsko ruszył z kosami, które do dziś są symbolem wioski i widnieją tu jako wymowny pomnik.

Dolina Rzeki Okrzejki - 1,6 km

Najważniejszym przyrodniczo obszarem w gminie Trojanów jest dolina rzeki Okrzejki na całej swej długości. Średnia szerokość doliny 350m - maksymalna 1350m, przy głębokości 20 – 25m.W gminie znajdują się dwa typy zbiorników wodnych: naturalne ( 5 niewielkich starorzeczy) i antropogeniczne ( 5 kompleksów stawów rybnych, 3 młynówki i kilkanaście drobnych śródpolnych zbiorników)
Więcej na stronie http://www.trojanow.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=19&strona=1&sub=2

Podebłocie - 9,6 km

Obszar obejmuje silnie podtopioną, rozległą nieckę torfową pradoliny Wisły zakończoną wysokimi partiami krawędziowymi terenów wysoczyznowych. Rzeźbę terenu urozmaicają znacznie wyniesione ponad dolinę wały zwydmień, z których największe to Trupia Góra (122,2 m n.p.m.) i Kopcowa Góra (121,4 m n.p.m.). Jest to jedno z największych i najlepiej zachowanych mokradeł w pradolinie Wisły położonych na terenie Mazowsza.